Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

{°-°}  Vitajte na mojej stránke {°-°}

♥ Potrava ♥
Myspace Cursors @ JellyMuffin.comMyspace Layouts & cursors

Seno

je hlavná část potravy. Králik by mal mať k dispozícii neustále dostatok sena - aj v noci. Lepšie je vlastné seno, prípadne kúpiť kvalitné seno od nejakého chovateľa. Kvalitníé seno na krmenie je zelené a voňavé, a zajac sa na seno nadšene vrhne (skoro všetko zje). Nekvalitné seno príliš dobre nevonia, je žltlé či hnedavé a zajac sa do sena nijak zvlášť neponáhľa. Ak ho vôbec konzumuje, tak najmenej polovica zostane a už ho nechce. Kvalitné seno je veľmi dôležité!
Môže sa stať, že začnete pozorovat u svojho zajaca zažívacie problémy. V takomto prípade môže pomôcť ďesaťdňová senová diéta.

Voda

čerstvúvodu by mal mať zajac k dispozícii neustále. Vhodná je napájačka lebo voda sa tak ľahko neznečistí ako v misk, ktorú si zajac ľahko prevrhne. Ak má zajac chuť, môže občas dostať do misky trochu mlieka. Ale je to diskutabilné a sú na to rôzne názory.

obilie

Obilie je pre králiky dôležité, hlavne pre mladšie králiky, ktoré potom lepšie rastú. Keď je králik dospelý, mali by sme mu dávať menej obilia - asi jednu štvrtinu z toho čo sme dávali mladším králikom. Najlepšie je dávať králikovi trochu obilia ráno a trochu večer. Z príliš veľa obilia králik veľmi priberá a ťažko sa mu obilie potom trávi. Pre králika je dobrý ovos, ale môžme mu dávať aj kukuricu a zrno.

vetvičky a listy

Po celý rok podávajte králikom vetvičky zo stromov. Radi ich obhrýzajú. Trvá to niekoľko dní kým si na ne privyknú. Listy a vetvičky obsahujú bielkoviny a vitamíny. Najvhodnejšie sú vetvičky zo stromov - lipa, breza, buk, javor, jablone. Musia byť bez plodov.

Ovocie a zelenina

Dobrým krmivom sú jablká rozdelené na štvrťky. Nezrelé ovocie sa nesie konzumovať. Ovocie obsahujúce kôstky, napríklad čerešne, marhule a slivky králikom nedávajte. Môžete králikom dávať aj zemiaky, varené aj surové, ale nesmú byť naklíčené.


Králikovi môžeme dávať ,okrem sena a ďateliny, aj šalát a púpavu ale v malom množstve.

Králik sa poteší aj vetvičkám s listami alebo iným veciam na obhlodávanie, napríklad kúsok drievka, aby sa mu zabrusovali zuby, ktoré mu ustavične rastú.

 

Tatrapet Fantasia Müssli

Balenie: 200g igelitový priesvitný sáčok. Otvoriť sa dá jedine roztrhnutím, ale to už znemožní jeho uzatvorenie. Materiál je dobrý, pri roztrhnutí sa ďalej sám netrhá. Popis je na nálepke prilepenej z jednej strany. Pod ním je ešte nálepka s dátumom výroby a spotreby.
DSC03192.JPG (141 kb)

Tatrapet Vitamíny

Balenie: 20g papierový sáčok, hore zalepený. O otvorení už lepidlo nelepí a tak ho už nie je možné zatvoriť. Obrázok je jednoduchý ale hlavný je obsah.
DSCF0462.JPG(239 kb) DSCF0465.JPG(235 kb)

Tatrapet Fantasia

Balenie: 500g kartónová krabica ako na prášok na pranie, aj s rovnakým otváraním. Pretlačením vyznačenej časti bočnej steny. Zatvoriť sa potom už nedá, takže ak ho chcete niekde prenášať treba otvor prelepiť. Obal je pestri a celkom pekny.
DSCF0441.JPG(343 kb) DSCF0442.JPG(471 kb)

TOPlist